Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamları hizmeti veriyoruz.
İnternet reklamcılığında vazgeçilmez bir yer alan da sosyal medya reklamlarıdır. Reklamınızın sosyal medya kullanan kişilere kitlesel olarak ve ilgi alanlarına göre ulaşmasını sağlar.

Facebook Reklamları

Sosyal medya reklamları arasında Facebook özellikle kolay hedeflenebilir olmasından dolayı en çok tercih edilen sosyal medya sitelerinden biridir. Facebook sitesi üzerinden reklam verilirken eğitim, yaş, çalıştığı sektör, cinsiyet gibi hedeflemeler yapılabilmektedir. Örneğin Antalya’da yaşayan, 35 yaş ve üzeri, Akdeniz üniversitesinden mezun olmuş kişileri hedefleyerek sadece onların görebileceği şekilde reklamlar yayınlayabiliriz.
Facebook tarafından açıklanan 2015 İkinci Çeyrek Facebook Kullanım İstatistiklerine göre; Türkiye’den Facebook’un her ay 39 Milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edildiğini görebiliyoruz. Bu istatistikler Facebook reklamlarının işletmeler için ne kadar etkili ve önemli olduğunu gözler önüne seriyor. Facebook üzerinden; Sponsorlu içerik olarak Facebook sayfanızdan gönderi reklamı yapabileceğiniz gibi Facebook Ads kullanarak direk Web siteniz veya ürün / hizmetiniz için de reklam yayınlayabilirsiniz.

 

Twitter Reklamları

Twitter sosyal medyanın kemik kitleye sahip lider sitelerinden biridir. Twitter’ın 3 farklı reklam programı bulunmaktadır. Bunlar; Promoted Account, Promoted Tweet, Promoted Trend şeklindedir. Twitter üzerinden belirlediğiniz anahtar kelimeye göre kullanıcının timeline’ına reklamlarınızı düşürebiliyorsunuz.

1- Promoted Account: Twitter sitesinde “Kimi Takip Etmeli” sayfasında sponsorlu bir şekilde Twitter hesabınızın görünmesini sağlar. Daha çok takipçi kazanmak için verilen reklamlardır.

2- Promoted Tweet: Tanımladığınız bir tweet akışta sabit yer alır ve tıklama başına aksiyon alır.

3-Promoted Trend: Tanımladığınız bir hastag (“#coverside” gibi) 24 saat boyunca Trend Topics alanında yer alır.

 

Youtube Reklamları

Türkiye’nin ve Dünya’nın en çok ziyaret edilen video sitesi olan Youtube günlük ortalama 4 milyar video gösterimi ile sosyal medya reklamcılığının vazgeçilmez adreslerinden biridir. Dünya’da ki tüm internet kullanıcılarının dörtte biri Youtube üzerinde video izleyerek ve paylaşarak zaman geçiriyor. Youtube üzerinde reklam verebileceğiniz dört model bulunmaktadır. Bunlar;

1- Yayın İçi TrueView
Yayın içi Youtube reklamlarında izlenilen videonun başında veya ortasında görüntülenir. İzleyen kullanıcı ilk 5 saniyeden sonra devam edebilir veya reklamınızı atlayabilir. Reklamınız ilk 5 saniyede atlanırsa ücretlendirme yapılmaz. Ancak 30 saniye reklamınız izlenirse ücretlendirme yapılır.
2- Seçenek Listesinde TrueView
10 dakika veya daha uzun Youtube videolarından önce görüntülenir. İzleyicilere üç reklamdan birini izlemeyi tercih etme veya video boyunca aralardaki normal reklam yayınlarını seyretme seçenekleri sunulur. Ücretlendirmesi video izlenirse yapılır.
3- Arama Sonuçlarında TrueView
Belirlediğiniz kelimelerde kullanıcı arama yaptığında arama sonuçlarında en üstte ya da sağ tarafta görünür. Video izlendiğinde ücretlendirme yapılır.
4- Görüntülü TrueView
Google Görüntülü Reklam ağı web sitelerinde Google reklamları ile ortak çalışır. Ücretlendirme videoyu izlemek için seçtiğinde yapılır.

 

Instagram Reklamları  

2015 yılında Intagram tarafından açıklanan verilere göre 400 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Instagram sosyal medyanın en popüler fotoğraf paylaşım sitesidir. Bu nedenler mobil reklam sektöründe büyük bir yer almaktadır. Instagram reklam verenlere Facebook Reklamları ile ortak özellikler sunmaktadır. Yapılan analizlere göre Instagram reklamları sonuca en yakın olan pazarlama yöntemidir. Yasa dışı içerik paylaşımına izin vermeyen Instagram’ın 3 farklı reklam modeli vardır. Bunlar; Yüksek Kaliteli Fotoğraflı Reklamlar, Maksimum 30 saniye süreli Videolar, Marquee yan yana fotoğraflar şeklindedir.

 

Bizler başta Antalya olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet veren ajansımız ile Sosyal Medya Reklamları alanında Facebook, Twitter, Instagram, Youtube reklamlarını doğru ve kaliteli şekilde hizmetinize sunuyoruz, bizimle çalışmak isterseniz size hizmet vermekten memnuniyet duyarız.