Grafik Tasarım

Grafik tasarım hizmeti veriyoruz.
Grafik tasarım denince aklımıza ilk olarak logo, kartvizit ve web tasarımı gibi bilgisayar üzerinden yapılan tasarımlar gelmektedir. Aslında grafik tasarım sadece bunlar değildir. Çünkü Grafik tasarımın tarihi insanlık tarihi kadar eskiye dayanmaktadır.

 

Grafik tasarımın tarihi yerleşik yaşama geçen ilk insanların yaşam alanları olan mağara duvarlarına çizdiği şekil ve resimlerden; Mısır Medeniyetlerinde tabletler ve piramit duvarları, Yunan Medeniyetlerinde deriler, Anadolu Medeniyetlerinde paralar üzerine çizilen şekiller ve resimlere kadar uzanmaktadır.

 

Grafik sanatı zaman ilerledikçe gelişmeye başlamış ve Avrupa başta olmak üzere tüm Dünya da kişileri, aileleri, bölgeleri, hanedanlıkları ve kraliyetleri simgeleyen işaretler ve şekiller tarih sahnesinde kendini göstermiştir. Aslında bugün firmalar, kurum ve kuruluşlar için kullanılan logoların tarihinin buradan başladığını söyleyebiliriz. Bugün herhangi bir yerde iki ayağının üzerinde duran aslan gördüğümüzde İngilizler, kurt figürü ve resimleri gördüğümüzde Türkleri, boynuz resmi ve figürleri gördüğümüzde ise Vikingler aklımıza gelmektedir. Oklar, yaylar, dağ ve su figürlerinin de belirli bir kesimi simgelediğini ve savaşa gidilirken bayraklar üzerinde bu figürleri kullandıklarını görebiliriz. Elçilerin başka bir ülke veya hanedanlığa giderken yanlarında götürdükleri metinlerin yazılı olduğu kağıt ya da derilerde de o simge veya şekilleri kullandıklarını görmekteyiz. Günümüzde kullanılan kurumsal kimlik çerçevesinde tasarlanan zarf ve antetli kağıdın temelleri burada atılmıştır.  Tarihte kullanılan şekillerin kendiliğinden ortaya çıkmamıştır, her biri ait olduğu toplumların kaderini etkileyen olaylardan esinlenerek ortaya çıkmıştır. Bugün baktığımızda logonun çerçevesinde kurumlar için tasarlanan kurumsal kimlikler de firmaların faaliyet alanlarına göre tasarlanmakta ve tüm diplomatik yazışmalarda kullanılmaktadır.

 

Bizler başta Antalya olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet veren ajansımız ile siz değerli müşterilerimize görsel bir sanat olan grafik tasarım konusunda hizmet veriyoruz.

 

 

coverside.net grafik tasarım sayfamızı incelediniz mi?